Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Osuszanie DRL-ek - Jakieś propozycje?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Osuszanie DRL-ek - Jakieś propozycje?

    Lepsze z butelek ale nie chce mi się z nimi męczyć a puszki się jeszcze sprzeda

  • #2
    Osuszanie DRL-ek - Jakieś propozycje?

    Szanowni koledzy, szanowne koleżanki,

    Dręczy mnie ostatnio pewne pytania, mianowicie - jak skutecznie osuszyć DRL-ki NSSC 828HP. Niby miały być szczelne, nieparujące, niełapiące wody - a tu zonk, mogę w nich hodować rybki :/

    Oddać ich na gwarancję nie mogę, ponieważ do montażu musiałem im odciąć trzymaczki do montażów, także ta opcja odpada.
    Mogę je zdemontować, i położyć na kaloryfer, póki jeszcze mamy sezon grzewczy, ale co począć jak grzanie wyłącza?
    Suszarka czy opalarka wydaje mi się jakoś nie najlepszym pomysłem... Gdzieś po głowie jeszcze się kołata kąpiel w IPA (izopropanol), który podobno usuwa wodę, tylko jak to przeżyje silikon i lampy jako takie?

    Tak czy inaczej, jakieś działania podjąć chcę (do muszę to jeszcze daleko, bo światła świeca, tylko niewyjściowo wyglądają), więc wszelkie pomysły i sugestie mile widziane.
    Pozdrawiam
    Wodan

    Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

    Komentarz


    • #3
      wodan, wg mnie, to rozebrać, osuszyć i potem złożyć na silikon. Dodatkowo miejsce łączenia się obudowy głownej z obudową świeteł również posmarować silikonem (czarnym lub bezbarwnym) i dodatkowo dla pewności owinąć taśmą izolacyjną - nie wiem jak z tą taśmą będzie się porezentować u Ciebie czy światła wystają poza auto czy nie
      Moja Skodzina

      Skoda Octavia II -
      Opel Astra III -

      Komentarz


      • #4
        wodan, moje 808 tez lekko dostały "szuwarka" i lekko polecialem po nich sylikonem i łączenie objechałem izolacja czarna, a, ze obudowa czarna to zupełnie jej nie widac i od "poprawienia" chińskiej faabryki szuwarka brak
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          krzygaj, piotrek_os, czyli rozumiem, że zalecacie rozwiązanie siłowe połączone z poprawieniem tego, czego chińskie łapki zrobić nie potrafiły

          Co do taśmy, to mam mieszane uczucia, bo lampy jednak wystają poza kratkę > fotka <, a dookoła objechane są grubą warstwą silikonu. Tak się zastanawiam, czy to nie ciągnie wilgoci przez ten ich magiczny odpowietrznik...

          Podpowiecie może jeszcze, jak to dziadostwo rozebrać (chociaż teoretycznie, rozbierać tego się nie powinno)? :diabelski_usmiech
          Pozdrawiam
          Wodan

          Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X